Inteligentne rolety

Łącząc w sobie zaawansowaną technologię, wygodę i estetykę, inteligentne rolety oferują nie tylko kontrolę nad światłem i prywatnością, ale także przyczyniają się do efektywności energetycznej i bezpieczeństwa. Ich montaż niesie za sobą szereg korzyści. Wpływa nie tylko na funkcjonalność obiektu, ale również podnosi wartość nieruchomości, co będzie dodatkowym atutem w przypadku ewentualnej sprzedaży.

Inteligentne rolety, podobnie jak inteligentne żaluzje możemy kontrolować zdanie za pomocą aplikacji mobilnej, pilota lub asystenta głosowego. Inteligentne sterowanie roletami zakłada również automatyzację ich pracy w oparciu o określone wcześniej scenariusze. Rolety mogą się podnosić/opuszczać o określonej porze lub w odpowiedzi na stopień nasłonecznienia pomieszczenia. Rolety mogą być zasilane bateryjnie, energią z sieci lub poprzez panele słoneczne. To dodatkowo zwiększa zakres instalacyjny rolet, które możemy z powodzeniem zamontować także w obiektach, w których nie przewidziano doprowadzenia okablowania zasilającego do wnęk okiennych.

Inteligentne sterowanie roletami

Inteligentne sterowanie roletami to zaawansowany sposób zarządzania pracą osłon okiennych, w ramach którego wykorzystujemy nowoczesne technologie do automatyzacji i zdalnego sterowania. Co to oznacza w praktyce?

  • Inteligentne rolety mogą być zaprogramowane do automatycznego otwierania i zamykania w określonych godzinach, co jest szczególnie przydatne do regulacji światła w ciągu dnia lub do symulowania obecności w domu podczas nieobecności mieszkańców.
  • Użytkownicy mogą kontrolować rolety za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Pozwala to na łatwe otwieranie, zamykanie lub regulację rolet bez potrzeby fizycznego dotykania przełączników czy pociągania sznurków.

Korzyści z instalacji inteligentnych rolet

Wskazując na zalety instalacji inteligentnych rolet/żaluzji bardzo często kładziemy nacisk na poprawę komfortu mieszkania. Nie jest to jedyna korzyść inteligentnego sterowania roletami. Automatyczne regulowanie rolet może przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii, poprzez lepsze wykorzystanie światła naturalnego i utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Ponadto, możesz dostosować ustawienia rolet do swoich indywidualnych potrzeb, tworząc scenariusze, które pasują do Twojego codziennego rytmu życia.

EMEREST projektuje zaawansowane systemy automatyki domowej, w ramach których integrujemy instalacje i urządzenia, których zadaniem jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa nieruchomości.

Inteligentne rolety i inteligentne żaluzje stanowią integralny komponent automatyki domowej, którego pracą możesz sterować przy pomocy aplikacji lub opracowanych wcześniej scenariuszy.

Zapewniamy również możliwość automatyzacji pracy rolet i żaluzji w oparciu o informacje przekazywane do jednostki centralnej przez czujniki światła lub pogodynki – w momencie wystąpienia opadów lub silnego wiatru możemy je zamknąć bądź złożyć markizy jeśli są zamontowane na obiekcie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Zależnie od potrzeby możemy przygotować projekt inteligentnego domu na potrzeby nieruchomości nowo wznoszonej, jak i obiektu modernizowanego.

pl_PLPolish