Inteligentny Ogród

Piękny i zadbany ogród jest wizytówką Twojego domu oraz wymarzoną przestrzenią do odpoczynku i relaksu. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym możemy znacząco ułatwić Ci pielęgnację ogrodu i umilić spędzany w nim czas. Inteligentny ogród to system, który – podobnie jak system inteligentnego domu – automatyzuje szereg procesów wpływających na komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną. To idealny sposób na bardziej efektywne, wygodne i ekologiczne zarządzanie przestrzenią zieloną.

Koncepcja inteligentnego ogrodu

Inteligentny ogród wykorzystuje zaawansowane technologie do optymalizacji procesów pielęgnacji roślin i zarządzania przestrzenią zieloną. Obejmuje to automatyzację, zdalne sterowanie, monitorowanie i inne inteligentne rozwiązania, które mają na celu ułatwienie pielęgnacji roślin i zarządzania ogrodem. Jednym z kluczowych aspektów inteligentnego ogrodu jest możliwość automatyzacji wielu procesów, takich jak nawadnianie, czy regulacja oświetlenia. Dzięki temu rośliny otrzymują dokładnie tyle wody ile potrzebują , co przekłada się na ich lepszy wzrost i zdrowie.

Z czego składa się inteligentny ogród?

Zależnie od indywidualnych potrzeb i wymagań system inteligentnego ogrodu może obejmować praktycznie wszystkie instalacje i urządzenia:

  • oświetlenie zewnętrzne,
  • system audio,
  • rolety/żaluzje zewnętrzne,
  • osłony boczne pergoli,
  • system nawadniania ogrodu,
  • system alarmowy,
  • saunę zewnętrzną i jacuzzi,

automatyczną kosiarkę,

a dzięki instalacji odpowiednich kamer pozwala na obserwację życia zwierząt na naszej posesji.

Możliwość integracji bardzo dużej liczby instalacji i urządzeń w ramach jednego systemu przekłada się na bardzo dużą swobodę zarządzania inteligentnym ogrodem, którym możesz sterować z poziomu aplikacji mobilnej lub korzystając ze wcześniej zaprogramowanych scenariuszy. Istotną rolę w systemie odgrywają również różnego rodzaju czujniki, które przesyłają impulsy co centrali, tym samym inicjując wykonanie poszczególnych zadań – zapalenie świateł, opuszczenie osłon bocznych pergoli, nawadnianie trawnika czy rabat kwiatowych.

Inteligentny Ogród EMEREST

EMEREST posiada bogate doświadczenie w realizacji koncepcji inteligentnych domów i ogrodów. Tworzymy autorskie systemy, w ramach których wykorzystujemy najnowsze technologie i urządzenia. To pozwala nam dostarczać rozwiązania odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom najbardziej wymagających Odbiorców. Nasi Klienci cenią systemy inteligentnego ogrodu ze względu na ich funkcjonalność i elastyczność. Każdy projekt przygotowujemy w oparciu o bardzo dobre zrozumienie potrzeb Klienta, jak również warunków technicznych i specyfiki samego ogrodu. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.

pl_PLPolish