INTELIGENTNY DOM

Inteligentny dom na wyciągnięcie ręki

INTELIGENTNY DOM WARSZAWA

Budowę inteligentnej instalacji zawsze rozpoczynamy od zapoznania się z potrzebami i wymaganiami naszego Klienta i jego rodziny.  Projektujemy technologię dla domu tak, aby ułatwiała codzienne funkcjonowanie, była łatwa w obsłudze, a jednocześnie spełniała bardzo ważne funkcje ochrony oraz oszczędności energii. Bezpieczeństwo i komfort użytkowania to tylko nieliczne z wielu zalet posiadania inteligentnego domu, które z przyjemnością Ci zaprezentujemy.

Nasz system inteligentnego domu jest rozwiązaniem w pełni spersonalizowanym. Zależnie od indywidualnych potrzeb i wymagań klienta integrujemy szereg podsystemów, tym samym pozwalając na ich łatwe zarządzanie. Inteligentne oświetlenie domu, rolety, monitoring, klimatyzacja, systemy telewizji przemysłowej, alarm, multimedia – to zaledwie kilka z podsystemów, które możemy zintegrować z intuicyjną i prostą w obsłudze aplikacją. Co ważne, stosowana przez EMEREST technologia daje możliwość skalowania, co pozwala na dalszą rozbudowę smart home wraz z realizowanymi w obiekcie nowymi inwestycjami i zmieniającymi się potrzebami mieszkańców. 

OCHRONA

Bezpieczeństwo to podstawa

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo Twojej rodziny. Naszym celem jest poprowadzenie Cię przez wybór spośród szeregu opcji zabezpieczeń domu, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo Twojej rodzinie i Twojej własności. Cały system połączony jest ze zdalnym monitoringiem dostępnym na aplikacji w Twoim telefonie z dowolnego miejsca na świecie. Proponujemy wiele inteligentnych rozwiązań w zakresie nadzoru i bezpieczeństwa: monitoring, alarmy, symulacja obecności i kontrolę dostępu do drzwi, bramy oraz garażu.

Inteligentny dostęp

Możesz kontrolować dostęp do swojego domu używając jednej aplikacji, którą otworzysz bramy, odblokujesz drzwi i dezaktywujesz alarm. Nasze systemy domofonowe pozwalają zobaczyć, kto jest przy bramie lub drzwiach, porozmawiać z nimi i z łatwością otworzyć drzwi za pomocą wybranego urządzenia, np. telefonu. Jest to ogromne ułatwienie, które umożliwia zdalny dostęp do Twojej nieruchomości nawet gdy nie ma Cię w domu. Kiedy ktoś zadzwoni, możesz zobaczyć, kto jest przy drzwiach z dowolnego miejsca na świecie i w razie potrzeby otworzyć mu drzwi lub bramę wjazdową. Możesz także przyznać dostęp zaufanym osobom takim jak ogrodnik, opiekunka czy sprzątaczka, które samodzielnie wejdą na teren posesji gdy jesteś poza domem.

Domofon

Dzięki integracji kamer monitoringu i domofonu, gdy ktoś dotrze do drzwi otrzymasz natychmiastowe powiadomienie za pośrednictwem urządzenia mobilnego. System uruchamia się kiedy gość naciśnie dzwonek do drzwi lub zostanie wykryty przez czujniki ruchu. Ta funkcja pozwala widzieć obraz i rozmawiać z ludźmi którzy stoją pod Twoimi drzwiami z dowolnego miejsca na świecie, tak jak podczas rozmowy telefonicznej. W dużych domach można używać systemu domofonowego do komunikacji z członkami rodziny i personelem, którzy znajdują się w innych częściach budynku.

Monitoring

Najnowsza technologia domowych systemów monitoringu umożliwia kontrolę nad domem i dobytkiem z dowolnego miejsca na świecie. Zdalny dostęp do obrazów z kamer wewnątrz i na zewnątrz budynku dostępny jest z telefonu, tabletu lub komputera stacjonarnego. Rozwiązanie to zapewnia spokój ducha właścicieli, a także pomaga monitorować bezpieczeństwo domu i ogrodu. Możliwe jest zainstalowanie kamer wewnątrz, na zewnątrz i wokół domu aby zapewnić pełną widoczność. Dzięki kamerom noktowizyjnym zapewniamy pełną widoczność również w nocy. Gdy system wykryje nietypową aktywność, wysyła on alerty na Twój telefon komórkowy aby zachęcić Cię do obejrzenia monitoringu. Aby zapewnić całodobową ochronę, integrujemy Twój system kamer z alarmami antywłamaniowymi i firmą ochroniarską. Dzięki cyfrowym nagraniom wideo będziesz mieć obraz każdej osoby, która zbliża się do Twojej nieruchomości. Nagrania można przeglądać bezpośrednio lub odtworzyć w późniejszym czasie. To niezwykłe udogodnienie gdy możesz zobaczyć co się dzieje, gdy nie ma Cię w domu.

Oświetlenie bezpieczeństwa

Inteligentne oświetlenie ma kilka niestandardowych zastosowań, które zwiększają bezpieczeństwo Twojego domu i rodziny. Czujniki ruchu, zaprogramowana symulacja obecności i wyzwalacze zdarzeń alarmowych można skonfigurować tak, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej nieruchomości, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy poza nim. Symulacja obecności może naśladować sceny świetlne, aby z zewnątrz wydawało się, że ktoś jest w domu. Możliwe jest również zaalarmowanie sąsiadów o problemie poprzez miganie wybranych świateł w momencie uruchomienia alarmu.

BEZPIECZEŃSTWO

Możliwości najnowocześniejszej technologii służącej Twojemu bezpieczeństwu są nieograniczone

Czujniki ognia, CO, gazu

Wczesne wykrycie ognia i dymu ma kluczowe znaczenie dla ochrony Twojego domu i Twoich bliskich. Monitorowanie pożaru to coś więcej niż tylko czujniki dymu. Nasz monitoring zaalarmuje Cię przy pierwszych oznakach pojawienia się dymu lub ognia. Jeżeli czujniki wykryją śladowe ilości tlenku węgla, system może automatycznie uruchomić wentylację budynku. W przypadku wykrycia gazu usypiającego system natychmiast powiadomi ochronę. Po indywidualnej konsultacji i ocenie ryzyka, zaprojektujemy sieć czujników jakie możemy zaproponować aby zwiększyć bezpieczeństwo domowników.

Inteligentny System Alarmowy

Możesz łatwo uzbroić alarm za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie. Po wyjściu z domu jednym dotknięciem uzbroisz alarm antywłamaniowy, który aktywuje się z krótkim opóźnieniem, aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu go przy wyjściu z domu. Jeśli przypadkowo zostawisz otwarte drzwi lub okno, Twój system natychmiast Cię o tym powiadomi. Budynek można podzielić na dowolną ilość stref alarmowych. Wieczorem alarm można uruchomić tylko na parterze, a na piętrze można się swobodnie poruszać. Możesz także wyłączyć alarm w dowolnym wybranym pomieszczeniu.

Zdalny dostęp

W swoim Inteligentnym domu możesz zdalnie włączać i wyłączać dowolne urządzenie oraz wiedzieć o nieprawidłowościach w działaniu urządzeń domowych. Regulacja pracy urządzeń odbywa się automatycznie lub samodzielnie. Na przykład czujniki monitorują jakość powietrza, aby w razie potrzeby automatycznie włączać oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Innym przykładem jest obsługa dowolnych zintegrowanych w system urządzeń takich jak ekspres do kawy, telewizor czy piekarnik z jednej aplikacji obsługującej cały system.

Kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska jest znacznie łatwiejsza dzięki nowoczesnej technologii. Dzięki inteligentnemu systemowi monitoringu możesz mieć oko na swoje dzieci obserwujące je za pomocą widoku z kamery w aplikacji mobilnej. Możesz ustalać i monitorować czas dostępu dzieci do urządzeń elektronicznych, takich jak komputer i konsola do gier wideo. Możliwe jest również kontrolowanie rodzaju stron internetowych i gier komputerowych, do których mają dostęp Twoje dzieci. Jeśli dzieci są same w domu, możesz dezaktywować potencjalnie niebezpieczne urządzenia. Możesz także zdalnie uruchomić system alarmowy na zewnątrz budynku, aby podczas Twojej nieobecności żaden intruz nie pojawił się w Twoim domu.

OŚWIETLENIE

Let there be light

Piękny dom wymaga instalacji niezwykłego oświetlenia. Inteligentne oświetlenie przekształca przestrzenie nieruchomości i wypełnia je przyjemną, domową atmosferą. To światło tworzy niepowtarzalną wibrację Twojego miejsca. Projektujemy, instalujemy i utrzymujemy szeroką gamę wysokiej jakości, zaawansowanych technologicznie systemów oświetleniowych. Wszystko zarządzane z inteligentnych przełączników, paneli kontrolnych lub aplikacji mobilnych, które są bardzo łatwe w użyciu. Inteligentne systemy oświetleniowe mają niezliczone zalety, do których zaliczamy m.in. dopełnienie aranżacji wnętrz, obniżenie zużycia energii oraz zwiększenie bezpieczeństwa.

ZASŁONY I ROLETY

Idealne połączenie. System rolet i inteligentne oświetlenie współpracują ze sobą, aby automatycznie dokonywać zmian doświetlenia pomieszczeń. Będziesz mógł bez wysiłku kontrolować, jak oświetlona lub zacieniona jest Twoja przestrzeń za pomocą jednej aplikacji. Inteligentnie zaprogramowane rolety sterowane są za pomocą jednego przycisku, urządzeń mobilnych, a nawet na podstawie warunków pogodowych i pozycji słońca. Niezależnie od wybranego systemu, ta zautomatyzowana funkcja przyniesie Ci wiele radości i będzie ogromnym udogodnieniem.

MULTIMEDIA

Dostęp do multimediów wpływa na komfort naszej pracy, nauki i rozrywki. Integrując np. urządzenia Sonos mamy możliwość zarządzać odtwarzaną muzyką w dowolnej ilości stref takich jak salon, sypialnia czy łazienka. Wszystko w oparciu o integrację z Twoim kontem Spotify lub innym dostawcą treści muzycznych. Dzięki temu możesz cieszyć się swoją ulubioną muzyką bez konieczności przechowywania dziesiątek płyt CD i wznowić słuchanie muzyki lub oglądanie swojego ulubionego filmu w momencie, w którym wcześniej je przerwałeś.

Nowoczesne multimedia to także niegraniczony dostęp do zasobów informacyjnych. Programów popularno-naukowych i treści dydaktycznych, które urozmaicą Twoim dzieciom naukę i pomogą im rozwijać ich pasje.

Systemy Audio Video

Instalacja systemów Audio i Video zapewni rozrywkę w wybranych pomieszczeniach w domu oraz na terenie ogrodu. Dzięki integracji telewizorów, odpowiednich głośników i inteligentnych systemów dźwiękowych łączymy instalację z aplikacjami do strumieniowego przesyłania muzyki i platformami rozrywki domowej otwierając przed Tobą nieskończone możliwości korzystania z ulubionych multimediów. Wszystkie urządzenia mogą być sterowane niezależnie i umożliwiają każdemu członkowi rodziny cieszenie się ulubioną muzyką lub filmem we własnej przestrzeni. Łatwy dostęp do wielu źródeł, w tym własnej biblioteki, Apple TV, Netflix, Youtube, odtwarzacza DVD lub konsoli do gier pozwoli całej rodzinie cieszyć się wybraną formą rozrywki oraz wspaniałą atmosferą jaką daje wtopienie się w dźwięki i obrazy ulubionych filmów i utworów.

Kino Domowe

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii można teraz przenieść magię dużego ekranu do zacisza własnego domu i mieć własne kino domowe w którym najlepsze miejsca są zagwarantowane dla Ciebie! Wykonujemy projekty i budujemy kina domowe w oparciu o sprawdzone przez nas rozwiązania aby na dostępnej przestrzeni stworzyć centrum rozrywki Twoich marzeń.

TEMPERATURA

Strefa komfortu

Możliwość kontroli temperatury pomieszczeń będąc z dala od domu to prawdziwa wygoda. Jest to też wydajny sposób oszczędzania energii i zmniejszenia rachunków. Dajemy Ci możliwość automatycznego dostosowania temperatury każdego pomieszczenia Twojego budynku do zadanej wartości. Możesz ustawić system tak, aby utrzymywał wymaganą temperaturę w pomieszczeniu lub zmieniał ją przy zadanych parametrach. Latem klimatyzacja może chłodzić pomieszczenia przed powrotem rodziny do domu. Zimą instalacja grzewcza może zwiększać temperaturę o określonych godzinach, np. przed wstaniem z łóżka albo wieczorem w łazienkach lub oszczędzać energię, ustawiając niższą temperaturę, gdy nie ma Cię w budynku. Może też utrzymywać inne wartości temperatur w różnych pomieszczeniach, aby każdy członek rodziny czuł się komfortowo w swojej przestrzeni.

OGRÓD

Natura w zasięgu ręki

Istnieją praktycznie nieograniczone możliwości zarządzania Twoim inteligentnym ogrodem. Jednym dotknięciem w aplikacji możesz regulować oświetlenie zewnętrzne, odtwarzać muzykę, zasuwać rolety zewnętrzne lub markizy na tarasie. Możesz zdalnie obsługiwać saunę. Inteligentny system nawadniania Twojego ogrodu będzie działał automatycznie zgodnie z harmonogramem podlewania lub zgodnie z odczytami z czujników wilgotności. Kiedy odpoczywasz w ogrodzie za domem, możesz uzbroić system alarmowy przedniej części posesji i czuć się bezpiecznie. Dzięki zdalnemu dostępowi do obrazów z monitoringu możesz zobaczyć Twój ogród i wejście do domu w dowolnym momencie z dowolnego miejsca na świecie.   

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Go green

Automatyka domowa daje ogromne możliwości oszczędzania energii, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla Twojej kieszeni. Możemy zaprogramować Twoją instalację grzewczą oraz klimatyzację, aby automatycznie wyłączały się lub zmieniały zadane temperatury, gdy wychodzisz z domu. Dzięki użyciu mobilnej aplikacji łatwo jest upewnić się, że światła nie są włączone kiedy ich nie potrzebujesz, a także odciąć zasilanie nieużywanych urządzeń. 

Inteligentny system zarządzania energią w Twoim domu pozwala Ci oszczędzać, przy jednoczesnym zachowaniu, a nawet poprawie komfortu mieszkania. Poprawa efektywności energetycznej nie dotyczy wyłącznie domu. Dzięki inteligentnym instalacjom oraz programowaniu i możliwości zdalnego zarządzania określonymi procesami ograniczasz również straty energii . 

DLA OSÓB STARSZYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Proponujemy innowacyjne rozwiązania mające na celu w szczególności pomoc osobom niepełnosprawnym w ich drodze do bardziej samodzielnego życia lub umożliwienie samodzielnego życia osobom starszym. Technologie automatyki wprowadzają wiele udogodnień, które mogą znacząco poprawić bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych. Inteligentny system oferuje nie tylko kontrolę drzwi, kontrolę dostępu, monitoring czy domofon. Urządzenie może monitorować osobę będącą pod opieką i wysyłać powiadomienia do opiekunów, jeśli ustawione parametry nie są spełnione. Inteligentny system może znacznie ułatwić opiekę i nadzór nad osobami starszymi i potrzebującymi wsparcia.

DOMY WAKACYJNE

Twój dom wakacyjny lub wiele domów może być łatwo monitorowanych i sterowanych z tego samego urządzenia, co Twój Inteligentny Dom. Dzięki zdalnemu dostępowi do obrazów z monitoringu możesz zobaczyć Twój dom wakacyjny w dowolnym momencie z dowolnego miejsca na świecie. Kiedy nie możesz cieszyć się czasem spędzonym na wakacjach, możesz zawsze oglądać zdalnie widok na piękną przyrodę i otoczenie Twojej posiadłości. Dom wakacyjny może posiadać wszystkie lub wybrane funkcje inteligentnego domu dla ułatwienia Ci zarządzania Twoją nieruchomością pod Twoją nieobecność oraz cieszenia się jej użytkowaniem gdy jesteś na miejscu.

System Inteligentnego Domu

System inteligentnego domu, znany również jako inteligentny dom lub automatyka domowa, to zaawansowana technologia, która umożliwia zdalne sterowanie i automatyzację pracy różnych urządzeń i systemów, w które zostało wyposażone gospodarstwo domowe. Celem technologii smart home jest poprawa komfortu, bezpieczeństwa, wydajności energetycznej i ogólnej funkcjonalności domu, który możemy zaprogramować w taki sposób, żeby jak najlepiej dopasowywał się do naszego rytmu dnia.

Zalety Technologii Smart Home

Wdrożenie technologii smart home (lub smart dom ) niesie za sobą szereg korzyści. Na uwagę zasługuje m.in.:

  • automatyzacja,
  • możliwość zdalnego sterowania,
  • integracja,
  • personalizacja,
  • efektywność energetyczna,
  • bezpieczeństwo.

Automatyka domowa pozwala na programowanie pracy wielu instalacji i działających w ich obrębie urządzeń domowych. Dotyczy to w szczególności, acz nie wyłącznie monitoringu, oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, rolet/żaluzji okiennych, systemów nawadniania ogrodu. Urządzenia można zaprogramować w taki sposób, żeby działały według określonego harmonogramu lub w odpowiedzi na określone warunki. Ponadto, użytkownicy mogą kontrolować urządzenia zintegrowane w ramach smart home z poziomu intuicyjnej w obsłudze aplikacji. Aplikację można uruchomić na smartfonie, tablecie lub komputerze i za jej pośrednictwem sterować procesami w domu z dowolnego miejsca na świecie.

Twój Smart Home: Integracja systemów i urządzeń

Inteligentny dom często integruje różne systemy i urządzenia, takie jak systemy alarmowe, kamery, KNX. W EMEREST oferujemy możliwość integracji szerokiego zakresu systemów i urządzeń, co stanowi odpowiedź na konkretne potrzeby Klientów i ich rodzin.

Personalizacja technologii smart home nie ogranicza się wyłącznie do wyboru systemów, które wejdą do puli automatyki domowej. Użytkownicy smart home mogą dostosowywać ustawienia, a co za tym idzie pracę poszczególnych urządzeń, według własnych preferencji, tworząc scenariusze, które odpowiadają ich stylowi życia i potrzebom. Przykładem tego jest zarządzanie inteligentnymi systemami oświetlenia, które można zaprogramować w taki, sposób, żeby światła automatycznie przygasały lub zmieniały barwę o określonej porze wieczorem.

Inteligentny dom a efektywność energetyczna nieruchomości

Instalacja systemu inteligentnego domu to inwestycja, która przekłada się na znaczne oszczędności i poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa mieszkańców. Poprzez bardziej efektywne zarządzanie ogrzewaniem, klimatyzacją i oświetleniem obniżamy rachunki za energię elektryczną.

Klientów zainteresowanych zaprojektowaniem i wykonaniem systemu automatyki domowej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą EMEREST. Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu systemów smart home dla mieszkań, apartamentów i domów o zróżnicowanym metrażu i układzie. Pracujemy w oparciu o najnowsze technologie i wysokiej jakości komponenty, co gwarantuje wysoką sprawność i niezawodną pracę systemu w długiej perspektywie czasu.

Inne Usługi
pl_PLPolish