Inteligentne oświetlenie domu

Inteligentne systemy oświetlenia znajdują zastosowanie zarówno w systemach bezpieczeństwa, jak również jako komponenty wpływające na lepszy komfort mieszkania. Zależnie od potrzeb i wymagań inteligentne oświetlenie możemy zainstalować wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Inteligentne systemy oświetlenia wewnątrz skupiają się przede wszystkim na zapewnieniu maksymalnego komfortu mieszkańcom, przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiej wydajności energetycznej. Inteligentne oświetlenie na zewnątrz pozwala na tworzenie scen świetlnych, które sprawiają, ze spędzanie czasu w ogrodzie jest bardzo przyjemne. Poszczególne części ogrodu, tarasu, budynku czy ścieżek są podświetlone w danych kolorach o danym natężeniu. Można stworzyć bajkowe scenerie, które sprawią, że zapragniesz spędzać długie wieczory na świeżym powietrzu w swoim pięknym ogrodzie świateł.

Inteligentne systemy oświetlenia w domu

Projektując inteligentne systemy oświetlenia do domu tworzymy rozwiązania, których podstawowym zadaniem jest poprawa komfortu poprzez możliwość dopasowania pracy świateł do rytmu dnia rodziny. Dopasowanie oświetlenia w formie scen o różnym natężeniu, kolorze oraz temperaturze światła w bardzo znaczący sposób wpływa na komfort spędzania czasu w Twoim domu. Inne oświetlenie potrzebne jest do gotowania, pracy i zabawy, a inne do relaksu, wieczornego seansu filmowego czy spotkania z przyjaciółmi. Poszczególne sceny świetlne mogą zostać zaprogramowane lub w zależności od spontanicznej potrzeby ustawione ręcznie. Dużym ułatwieniem funkcjonowania całej rodziny w nieruchomości jest możliwość sterowania włącznikami i natężeniem światła z aplikacji w telefonie.

Sięgamy po nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możemy jeszcze lepiej dopasować oświetlenie domu do rzeczywistych potrzeb mieszkańców. Jednym z rozwiązań, które stosujemy w naszych systemach jest KNX. Rozwiązania tego typu mogą automatycznie dostosowywać poziom oświetlenia w zależności od dostępności światła naturalnego lub być zaprogramowane do wyłączania się, gdy nikogo nie ma w pomieszczeniu.

Inteligentne oświetlenie wokół domu

Inteligentne systemy oświetlenia do zastosowań zewnętrznych mają dwie główne funkcje – stworzenie przyjemnej scenerii do spędzania czasu na tarasie i w ogrodzie oraz poprawę bezpieczeństwa posesji. Z jednej strony, ułatwiają one powrót do domu po zmroku, z drugiej zmniejszają ryzyko wtargnięcia na posesję niepożądanych gości. Inteligentne oświetlenie domu i posesji może stanowić integralny element inteligentnego systemu bezpieczeństwa, w ramach którego łączymy funkcję monitorowania nieruchomości, ostrzegania o niebezpieczeństwie, jak i funkcję symulacji obecności. Dodatkowym atutem inteligentnego oświetlenia jest możliwość kreowania pięknych scen świetlnych, które uprzyjemniają czas spędzony w na tarasie.

W EMEREST zapewniamy kompleksowe podejście do automatyki domowej, w ramach którego projektujemy i wykonujemy złożone systemy inteligentnych domów, które integrują wybrane instalacje i urządzenia w domu i jego bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki takiemu podejściu dostarczamy funkcjonalne rozwiązania, które w sposób bezpośredni wpływają na bezpieczeństwo, komfort i efektywność energetyczną nieruchomości. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.

pl_PLPolish