Inteligentny System Alarmowy

Funkcjonalność inteligentnego systemu alarmowego wykracza daleko poza ochronę posesji przed nieproszonymi gośćmi. Taki system może stanowić integralny komponent automatyki domowej i umożliwiać zdalne zarządzanie bezpieczeństwem. Dzięki zastosowaniu nowych technologii, inteligentne systemy alarmowe są efektywne, intuicyjne w użytkowaniu, a co najważniejsze dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Połączenie dostępnych na rynku systemów alarmowych z automatyką domową oraz kamerami daje nam w efekcie inteligentne i kompleksowe rozwiązanie systemu alarmowego. W połączeniu z lokalnymi firmami ochrony mamy pewność i komfort bezpieczeństwa.

Jak inteligentny system alarmowy poprawi Twoje bezpieczeństwo i komfort?

Inteligentny system alarmowy wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie elektroniki, informatyki i telekomunikacji, aby zapewnić optymalną ochronę. Sercem systemu pozostaje centralna jednostka kontrolna. Odpowiada ona za zarządzanie pracą wszystkich zintegrowanych w systemie urządzeń i instalacji.

Zarządzanie systemem przez użytkownika odbywa się za pomocą dedykowanych aplikacji które dostępne są na urządzeniach z iOS lub Android. Istnieje również możliwość zastosowania dedykowanych paneli umieszczonych w obiekcie lub po prostu tabletów lub iPadów aby w pełni mieć kontrole nad tym co aktualnie dzieje się w obiekcie. Centrala umożliwia instalatorowi skonfigurowanie systemu tak , aby był on prosty i przejrzysty dla użytkownika , aby ten mógł w prosty sposób wyświetlić wszystkie dane na swoim urządzenie. Mogą to być: monitorowanie stanu systemu, otrzymywanie powiadomień alarmowych, informacja o statusie załączonych urządzeń oraz wiele innych.

Łączność w obrębie inteligentnego domu

Inteligentne rozwiązania opierają się zarówno na tradycyjnym połączeniu kablowym w przypadku KNX jak też na zaawansowanej łączności bezprzewodowej i technologii Internetu Rzeczy (IoT), co determinuje ich skuteczność i wszechstronność zastosowań. Korzystając ze standardów łączności bezprzewodowej, takich jak Wi-Fi, Zigbee, Z-Wave, Bluetooth i NFC (Near Field Communication) zapewniamy bezprzewodową komunikację między poszczególnymi komponentami systemu (czujnikami, panelami kontrolnymi oraz pozostałymi urządzeniami zintegrowanymi w ramach omawianego systemu).

Systemy alarmowe projektujemy i wykonujemy jako integralne komponenty automatyki domowej. Zależnie od potrzeb i wymagań Klienta możemy przygotować system dedykowany do zarządzania pracą wybranych instalacji i urządzeń w domu – inteligentnego oświetlenia, ogrzewania, monitoringu bezpieczeństwa, inteligentnych rolet zewnętrznych i wielu innych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.

pl_PLPolish